Další informace

By cosmarty on 06 Květen 2014

Do startu závodu zbývá poslední den. Tady jsou další doplňující informace o chystaném průběhu závodu.

 Organizace dopravy, parkování

Parkování pro závodníky a doprovod je zajištěno na plochách v motokrosovém areálu. V den závodu bude od 10.00 do 16.00 silnice III/37915 mezi Vranovem a Šebrovem uzavřena. Příjezd k motokrosovému areálu, kde budou vyhrazené plochy pro parkování a bude zde také probíhat prezence závodníků bude možné v době 8.00-10.00 z obou směrů, po desáté hodině bude možný pouze příjezd od Šebrova. Až do ukončení závodu bude odjezd automobilů z parkoviště probíhat pouze přes Šebrov.

 Zajištění bezpečnosti závodníků

Závod se jede za plného provozu. Na to je třeba stále myslet. Už samotné trasování závodu proběhlo s ohledem na maximální přednost závodníků do pravotočivého okruhu. Pro zvýšení bezpečnosti závodníků jsou připravena i další opatření. Silnice z Vranova (start a cíl) do Šebrova bude během závodu zcela uzavřena. Po celé trase závodu budou závodníky doprovázet tři doprovodná vozidla a šest motocyklů. Budou mít za úkol zpomalovat protijedoucí automobily a signalizovat jim blížící se průjezd závodníků. Na všech nebezpečných křižovatkách budeme mít regulovčíky (celkem cca 40 lidí).

Na tomto místě bych ještě rád upozornil na pravotočivou zatáčku před závěrečným spurtem, která je na konci prudkého sjezdu ve Vranově. Určitě ji nepodceňte!

 Start závodu

Startuje se z kopce. Až do Šebrova se pojede v klidu za zaváděcím vozem, teprve na hlavní silnici směr Blansko bude ostrý start.

 Značení trasy

Bude provedeno na asfaltu šipkami značkovacím sprejem v reflexní oranžové barvě. Šipky budou před křižovatkou a potvrzovací za křižovatkou. Křížkem za křižovatkou bude případně označen chybný směr. Vzhledem k množství regulovčíků by snad nikdo bloudit neměl. Přesto platí jako vždy, že znalost trasy (alespoň teoretická) může být výhodou.

 Měření časů, mezičasy

Bude probíhat pomocí čipů na přední vidlici. Čip obdržíte spolu se startovním číslem při prezentaci proti záloze 200,-Kč. Pokud někdo bude mít na trase rezervní kolo, je možné po osobní domluvě u přihlašování přidělení druhého čipu na toto kolo. Pro lepší přehlednost pro rozhodčí prosíme o umístění startovního čísla na pravou kapsu dresu.

Na trati budeme měřit mezičas v Adamově při nájezdu do druhého okruhu a před závěrečným stoupáním do Útěchova.

Průběžné výsledky budou zveřejňovány online na http://www.atletikauni.cz/cz/s1499/Uvod/c2140-Seznam-clanku/n6148-8-5-2014-Liechtenstein-Tour-2014-Online

 Horská prémie Sonberk

Zvlášť vyhodnotíme časy na závěrečném úseku Adamov - cíl Vranov. Závodník vrchař s nejlepším časem obdrží malou cenu a velké uznání.

 Občerstvení závodníků

Občerstvovací stanice bude na kopci před Babicemi km 27 a km 67. Sortiment běžný, voda, ionťák, banány, sójovky. Bude přichystáno 100 bidonů s ionťákem na výměnu, ostatním dolijeme, případně budeme recyklovat odhozené bidony.

Pro všechny závodníky, kteří se přihlásili předem po internetu bude v ceně startovného zahrnuto cílové občerstvení ve formě guláš + nápoj.

Závod projíždí CHKO Moravský kras. Chtěl bych všechny závodníky požádat, aby prázdné obaly od gelů a všemožný další odpad odhazovali zásadně pod nohy pořadatelské služby (občerstvovací stanice, křižovatky) nebo v nejhorším případě viditelně na krajnici, abychom to mohli všechno následně posbírat.

 Přihlášky 

Všem, kteří se již přihlásili, děkujeme. Dále se bude možno přihlásit přímo u prezence. Počet závodníků bude omezený množstvím čipů a startovních čísel. Proto v den závodu už nemůžeme garantovat přihlášení všech příchozích.