První ročník Liechtenstein tour je za námi

By cosmarty on 09 Květen 2012

Silničního cyklistického závodu se při jeho premiéře zúčastnilo více než 200 startujících na obou tratích. Záměr organizátorů se naplnil, takže zatímco vepředu se závodilo opravdu kvalitně a nadoraz, mnoho dalších jezdců si v menších či větších skupinkách užívalo atmosféru závodu po svém a mnozí si také sáhli na dno sil při snaze o naplnění svých výkonnostních cílů.

Po dlouhém odvážném úniku zvítězil v hlavním závodě Josef Hošek (PSK Whirlpool Author) před Janem Jobánkem (Merida biking team) a Josefem Maňouškem (CK ATHÉNY – 2004).  Mezi ženami byla na 92 km trati nejrychlejší Veronika Bláhová (Drásal Team Holešov), za ní dojely Soňa Vlachová (MMB) a Naďa Voráčová (CSC Šumperk). Vrchařskou prémii za nejlepší absolutní čas v úseku Adamov – cíl Vranov získal Josef Maňoušek, který tento úsek s dlouhým táhlým stoupáním zajel v čase 0:18:31.

Pro pořadatele bylo uspořádání prvního ročníku závodu velkou neznámou. I přes celou řadu nedostatků, které budeme muset do dalších ročníků odstranit, jsme snad ukázali, že závod tohoto formátu má své místo pod sluncem a může potěšit a motivovat cyklisty všech výkonnostních skupin. Přestože se závod jel za plného provozu, snažili jsme se udělat pro bezpečnost závodníků maximum možného. Jsme rádi, že také sami závodníci svým zodpovědným přístupem přispěli k tomu, že se závod obešel bez větších malérů.

Děkujeme všem závodníkům za účast a těšíme se, že 8.5.2013 se zase ve Vranově sejdeme v jednom velkým balíku.